Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Węgorzewscy policjanci przeprowadzili warsztaty z samoobrony dla kobiet. Panie uczyły się m.in. technik obrony przed napastnikiem. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Sołtysa Pozezdrza w ramach „Dnia Kobiet”. Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem pań w każdym wieku.
Dodano: 07.03.2025 -
Kiedy 100 lat temu pierwsze 30 kobiet zasiliło szeregi Policji Państwowej, państwo polskie znajdowało się w światowej awangardzie, dostrzegając siłę i potencjał swoich obywatelek. Dziś - wspominając tamten czas - pragniemy podkreślić jakim uznaniem darzymy kobiety, które każdego dnia swoją pracą i służbą budują siłę Polskiej Policji. Słowa uznania i życzenia z okazji Dnia Kobiet do pracownic oraz policjantek garnizonu warmińsko-mazurskiego skierował insp. Mirosław Elszkowski Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.
Dodano: 07.03.2025 -
Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m.in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Ryzyko natomiast jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.
Dodano: 07.03.2025 -
Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń zwraca się do policjantek i pracownic cywilnych, przekazując najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
Dodano: 07.03.2025