Aktualności
-
Policjant z Węgorzewa laureatem ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”
Z dumą i satysfakcją informujemy, że sierż. Jakub Kotowicz, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, został laureatem XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.
-
Bezpieczne wakacje 2026 – wspólne działania Policji, Sanepidu i Straży Pożarnej
W ramach działań profilaktycznych związanych z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie wspólnie z przedstawicielką Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili spotkania edukacyjne z uczniami Szkoły Podstawowej w Perłach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie oraz Szkoły Podstawowej w Więckach.
-
Dzielnicowi promowali bezpieczeństwo przed wakacjami
W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady, które pomogą im bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.
-
Posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę – został zatrzymany
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Pijany kierował motorowerem. Zareagował świadek
Policjanci Wydziału Prewencji interweniowali przy jednej z ulic w Węgorzewie, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał poruszać się motorowerem, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 38- latek odpowie przed sądem.
-
Alkohol i woda to śmiertelnie niebezpieczne połączenie – szybka reakcja świadków uratowała życie 72-latka
Mężczyzna wyciągnięty z jeziora nie oddychał. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków, którzy podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą i przypominają, że alkohol znacząco zwiększa ryzyko utonięcia.
-
Kolejny pijany rowerzysta zatrzymany przez węgorzewską drogówkę. Miał blisko 2,5 promila alkoholu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie po raz kolejny wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. To kolejny przypadek zatrzymania pijanego cyklisty przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, który pokazuje, że mimo licznych apeli i wysokich kar, nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów.
-
Akcja „Trzeźwość” – 367 skontrolowanych kierujących, wszyscy trzeźwi
Policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Podczas akcji przebadano 367 osób kierujących pojazdami. Wyniki kontroli są bardzo pozytywne – wszyscy uczestnicy badania byli trzeźwi.
-
Kolejny nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany przez węgorzewską drogówkę
Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.
-
Wsparcie samorządowców na rzecz bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa! Doskonale wiedzą o tym samorządowcy, którzy regularnie wspierają służby mundurowe w skutecznej realizacji powierzonych im zadań. Dzięki tej współpracy zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Warmię i Mazury mogą z roku na rok liczyć na jeszcze lepsze i profesjonalne działanie służb mundurowych. W tym roku warmińsko-mazurscy samorządowcy ponownie wsparli służby, dzięki czemu policjanci zyskali fundusze na zakup nowego sprzętu służbowego.