Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pierwsza policja kobieca powstała w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 1880 r., potem kobiety w policji pojawiły się w Anglii, Niemczech i Holandii. W 1923 r. Liga Narodów zaapelowała do państw członkowskich, żeby stworzyły struktury kobiece w policji, przede wszystkim do walki z handlem żywym towarem, czyli handlem kobietami i dziećmi. Na świecie, zarówno w Europie, jak i w Polsce, dwudziestolecie międzywojenne było czasem wielkich przemian obyczajowych i społecznych. Pojawienie się kobiet w policji było z jednej strony efektem rozszerzania obszarów aktywności kobiet, w tym aktywności zawodowej, a z drugiej - koniecznością, gdyż policja musiała się zmieniać. Pojawiły się nowe formy przestępczości, które występowały masowo: sutenerstwo, nierząd, problemy z młodzieżą, problemy wychowawcze, rodzinne, przestępstwa wobec kobiet. Z tymi zjawiskami policja w męskim wydaniu do końca sobie nie radziła, dlatego trzeba było sięgnąć po żeńskie służby.
Dodano: 20.02.2025 -
Brakiem odpowiedzialności i wyobraźni wykazał się kierowca volkswagena. Zatrzymany do kontroli drogowej 26-latek nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz przewoził kilkumiesięczne dziecko w niezabezpieczonym foteliku. Do tego nie powinien kierować samochodem, ponieważ nie posiadał prawa jazdy. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.
Dodano: 20.02.2025 -
Na terenie całego kraju policja przeprowadziła wczoraj działania „BUS & TRUCK”. Do akcji włączyli się także węgorzewscy policjanci. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów oraz stan techniczny i wyposażenie autobusów. Kontrolowali również pojazdy wykonujące transport drogowy rzeczy i sposób mocowania przewożonego ładunku. Funkcjonariusze reagowali na każde ujawnione wykroczenie lub przestępstwo drogowe. Nacisk kładli głównie na badanie stanu trzeźwości kierowców i posiadane przez nich kwalifikacje. Nie odbyło się bez kar.
Dodano: 20.02.2025