Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły. Spotkanie z policjantami

Dzielnicowi i profilaktyk od początku września prowadzą działania prewencyjne pod nazwą “Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań odwiedzają najmłodszych uczniów szkół podstawowych na terenie powiatu węgorzewskiego. Podczas prelekcji omawiają temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzielnicowi oraz profilaktyk z węgorzewskiej komendy od początku września biorą udział w działaniach prewencyjnych pn. “Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas organizowanych spotkań w szkołach policjanci przypominają i omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzą jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są najmłodsi pokonujący codzienną drogę do szkoły i w powrotnej drodze do domu.

Uczniowie dowiadują się również, dlaczego powinni nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Szczególną uwagę policjanci zwracają również na znaki drogowe, które najczęściej widzimy w pobliżu przejść dla pieszych oraz przy ulicy.

Spotkania z najmłodszymi są również okazją do zapoczątkowania edukacyjnych działania pn. „Profilaktyka Smyka”. W ramach tych działań dzieci poznają ich rówieśniczkę Polę, która na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie.  Jest to 13  różnych wierszy przedstawiających niebezpieczne sytuacje, gdzie z każdej opresji dziewczynkę ratuje bohater w niebieskim mundurze – policjant, a każdy z utworów kończy się morałem.

 

  • dzielnicowy z przodu klasy a w tle dzieci z klasy 1 w szkole podstawowej w Pozezdrzu
  • dzielnicowy z przodu klasy a w tle dzieci z klasy 1 w szkole podstawowej w Pozezdrzu
  • dzielnicowy i profilaktyk z przodu klasy a w tle dzieci z klasy , 2 i 3  w szkole podstawowej w Węgielsztynie
  • dzielnicowy i profilaktyk w trakcie czytania książeczki Na ratunek Poli
  • z prawej strony dzielnicowy i dyrektor szkoły w Sobiechach a po lewej stronie uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobiechach
  • na pierwszym planie uczniowie szkoły podstawowej w Węgielsztynie, zaś na drugim planie dzielnicowy podczas spotkania z uczniami
Powrót na górę strony