O cyberprzemocy z młodymi. Spotkanie z uczestnikami świetlicy socjoterapeutycznej
Policjantka zajmująca się profilaktyką z węgorzewskiej komendy spotkała się z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej. Celem spotkania było uświadomienie młodych czym jest cyberprzemoc. Dzieci miały możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i telefonu komórkowego.
Wczoraj Specjalista do Spraw Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie spotkała się z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy socjoterapeutycznej w Węgorzewie. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodych w kwestii zagrożeń internetowych. Funkcjonariuszka chciała także pokazać, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań Internetu wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Podczas zajęć wyjaśniła młodym, jakie zachowania w Internecie są niebezpieczne. Szczególną uwagę zwróciła na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w Sieci, oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. Wskazała przykłady cyberprzemocy stosowanej w Internecie: nękanie, straszenie, obrażanie w sieci lub za pomocą telefonu komórkowego, wysyłanie wulgarnych e-maili i smsów, kłótnie internetowe, rejestrowanie, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć i filmów, podszywanie się pod inną osobę.
Spotkanie, w którym aktywnie uczestniczyli młodzi pokazało, że część z nich ma już negatywne doświadczenia związane z korzystaniem z Internetu. Edukacja w tym zakresie okazuje się więc bardzo potrzebna.