Aktualności

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko

Na terenie leśnym w gminie Pozezdrze znaleziono 3 pociski artyleryjskie z czasów II Wojny Światowej. Węgorzewscy policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska oraz pobliski teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Żołnierze podjęli znalezisko, a podczas dokładnego sprawdzenia terenu wykryli kolejny niebezpieczny przedmiot.

W środę (15.04.2026 r.) przed godziną 13:00 dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że funkcjonariusze Straży Leśnej podczas patrolu kompleksu leśnego na terenie gminy Pozezdrze ujawnili 3 pociski artyleryjskie. Policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego szybko potwierdził tę informację. Ustalił, że są to pociski artyleryjskie kal.  85 mm z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska oraz pobliski teren do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku. Podczas dokładnego sprawdzenia terenu, żołnierze wykryli kolejny niebezpieczny przedmiot. Saperzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. Ujawniając podejrzane przedmioty, powinniśmy oddalić się na bezpieczną odległość i pod żadnym pozorem ich nie dotykać. Pociski, które przeleżały w różnych miejscach dziesiątki lat, nadal pozostają niebezpieczne. Każda ingerencja w ich budowę, a także dotykanie i przemieszczanie może doprowadzić do tragedii.

Powrót na górę strony