Aktualności

Podsumowanie działań „Trzeźwość” – trzech nietrzeźwych kierowców

Za nami wczorajsze wojewódzkie działania „Trzeźwość". Od rana trwały policyjne działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg. Szybkie zazwyczaj badanie trzeźwości dla trzech uczestników ruchu niestety musiało się przedłużyć. Byli nietrzeźwi. W ramach akcji przebadano łącznie 525 kierowców.

W czwartek (23.10.2025 r.) policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Trzeźwość”. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem było poprawienie bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W czasie trwania akcji, policjanci skontrolowali 525 kierowców. W grupie przebadanych trzeźwych kierowców znalazło się niestety trzech, którzy pomimo spożytego wcześniej alkoholu, zdecydowali się na jazdę samochodem. Pierwszy z nich, 54-letnia mieszkanka gminy Pozezdrze, została zatrzymana po godzinie 05:00 kiedy kierowała samochodem osobowym marki Hyundai mając 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta utraciła podczas kontroli prawo jazdy. Jej pojazd został przekazany osobie przez nią wskazanej. O losie 54-latki zadecyduje teraz sąd.

Drugi, został zatrzymany przed godziną 08:00. Okazało się, że 48-latek miał prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu pojazdem marki Toyota oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie po użyciu alkoholu mieszkaniec gminy Budry odpowie przed sądem.

Kolejny, który pomimo spożytego wcześniej alkoholu, zdecydował się na jazdę samochodem został zatrzymany po godzinie 16:00. 66-letni mieszkaniec Węgorzewa, kierował samochodem osobowym marki INECO mając ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna utracił podczas kontroli prawo jazdy. Jego pojazd został przekazany osobie przez niego wskazanej. O losie 66-latka również zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową, zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

  • Działania „Trzeźwość”
    Działania „Trzeźwość”
  • Działania „Trzeźwość”
    Działania „Trzeźwość”
  • Działania „Trzeźwość”
    Działania „Trzeźwość”
Powrót na górę strony