Aktualności

Nietrzeźwy, wypadek i kolizja

Jednego dnia policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, pracowali na miejscu wypadku drogowego oraz kolizji. To kolejny sygnał, jak ważna jest ostrożność i odpowiedzialność za kierownicą. Dla łamiących przepisy drogowe policjanci nie mają taryfy ulgowej. Popełniających wykroczenia i przestępstwa drogowe czeka odpowiedzialność przed sądem.

We wtorek (15.07.2025 r.) po godzinie 09:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat, którym jechał 39-letni mieszkaniec Węgorzewa. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego alkohol. Badanie wykazało, że 39- latek miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości kierujący odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia przed godziną 13:00 na trasie między miejscowością Harsz a Pozezdrze doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wynika, że 59- letni kierujący pojazdem maki Hyundai, chciał uniknąć zderzenia z sarną, która nagle wbiegła na drogę. Próbując ominąć zwierzę, zjechał na przeciwległy pas ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia mieszkaniec Giżycka z obrażeniami prawej nogi został przewieziony do szpitala. 59- latek podróżował sam, badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Zdarzenie drogowe zostało zakwalifikowane jako wypadek.

Podróżując drogami leśnymi, drogami między polami i łąkami warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Na drogach zlokalizowanych w rejonie pól i lasów często dochodzi do zdarzeń drogowych, które nierzadko kończą się tragicznie także dla ludzi. Dlatego zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku.

Następnie o godzinie 16:00 oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na trasie między miejscowością Ogonki a Okowizna, gdzie doszło do kolizji drogowej. Interweniowali policjanci z drogówki, którzy ustalili, że podczas wymijania się dwóch pojazdów doszło do zderzenia się bocznymi lusterkami. Kierujący byli trzeźwi. Kierująca pojazdem marki Toyota 47- latka oraz kierujący pojazdem marki Hyundai 66- latek nie zachowali należytej ostrożności w trakcie wymijania. Oboje zostali ukarali mandatami karnymi w wysokości po 1100 złotych, a ich konta trafi także po 10 punktów karnych.

Pamiętajmy !!!

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem.

 

Powrót na górę strony