Aby ferie zimowe były bezpieczne- kolejne spotkania z dziećmi
Niedługo w województwie warmińsko- mazurskim rozpoczną się ferie zimowe. Aby ten czas był bezpieczny, węgorzewscy policjanci prowadzą działania edukacyjne w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2024” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku.” Mundurowi w trakcie spotkań przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności oraz zachęcają do udziału w konkursie „Śnieżny Dekalog.”
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży okres wypoczynku i zabawy. Aby ten czas był bezpieczny, policjanci prowadzą działania edukacyjne. Przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ostatnich dniach w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Ferie 2024” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” dzielnicowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr. 3 w Węgorzewie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie oraz Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie. Wspólnie z dziećmi stworzyli "kodeks postępowania — bezpieczne ferie zimowe". Dzięki takiej formie zajęć mundurowi zwrócili uwagę najmłodszych na potrzebę zachowania ostrożności w przypadku zawierania nowych znajomości, w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz na bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu. Przypominali też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podkreślili, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach. Na zakończenie spotkania mundurowi zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”.
Policjantka zajmująca się problematyką nieletnich wraz z przedstawicielką Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemioliogicznej w Węgorzewie odwiedziły Ośrodek Warszawskiego Pałacu Młodzieży w Pieczarkach. Spotkały się z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w wypoczynku, gdzie przekazały w jaki sposób należy się zachowywać, aby ferie przebiegały zdrowo i bezpiecznie. Poruszyły również temat handlu ludźmi. Policjantka wspominała dzieciom o werbowaniu, dostarczaniu, transportowaniu, przekazywaniu, przechowywaniu lub przyjmowaniu osób przy zastosowaniu przemocy, podstępu, uprowadzenia. Mundurowa mówiła o aspektach prawnych i formach Handlu Ludźmi, by uświadomić młodzież czym jest Handel Ludźmi. Policjantka przekazała, co zrobi, by uniknąć niebezpieczeństw.