Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Jechałem do kolegi bo prosił o pomoc, a wybiłem tylko dwa piwka…” nieudolne tłumaczenie nietrzeźwego motorowerzysty

Takie uzasadnienie jazdy na podwójnym gazie przedstawił wczoraj policjantom 41-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze. Mężczyzna kierował motorowerem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Na jego nierównomierną jazdę zwrócili uwagę funkcjonariusze ruchu drogowego. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj (3.03.2021 r.) policjanci ruchu drogowego węgorzewskiej jednostki w miejscowości Pozezdrze zatrzymali kierowcę motoroweru, którego tor jazdy sugerował, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 41-latka wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. 

W najbliższym czasie mieszkaniec gminy Pozezdrze ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Policjanci apelują o rozwagę. Brak wyobraźni kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony