Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Podejrzany o kłusownictwo w rękach węgorzewskich policjantów

  Kryminalni z Węgorzewa zatrzymali na gorącym uczynku nielegalnego połowu ryb 40-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo. Wykorzystywał on do tego łódź, którą pływał po jeziorze Święcajty oraz sieci rybackie typu wonton. Mężczyzna usłyszeli zarzut nielegalnego połowu ryb. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 2. Święto Służby Cywilnej w węgorzewskiej komendzie

  11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Służby Cywilnej. Z tej okazji nadkom. Marcin Karmowski Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie, spotkał się z pracownikami cywilnymi i podkreślił ich ogromny wkład w prawidłowe funkcjonowanie węgorzewskiej policji.

 3. Amfetaminę, marihuanę i wagę dilerską trzymał w garażu. Węgorzewscy policjanci zabezpieczyli blisko 200 porcji amfetaminy

  Skuteczna praca węgorzewskich kryminalnych pozwoliła udaremnić wprowadzenie do obrotu blisko 200 porcji amfetaminy oraz niewielkiej ilość marihuany. Mundurowi we wtorkowy wieczór zabezpieczyli narkotyki oraz pieniądze należące do 37-latka. Zakazane środki psychoaktywne i wagę dilerską mężczyzna trzymał w garażu. Wczoraj decyzją Prokuratora zastosowano wobec mieszkańca Węgorzewa dozór policyjny oraz zakaz opuszczenia kraju.

 4. 11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone w całym kraju dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W tym roku mija 101 rocznica. W Węgorzewie główne uroczystości odbyły się na Placu Niepodległości . W obchodach tradycyjnie udział wzięli policjanci.

 5. .

 6. ,,Wiedziałem, że muszę iść siedzieć”- poszukiwany 29 latek zatrzymany przez węgorzewską policję

  „Wiedziałem, że muszę iść siedzieć, dlatego od dłuższego czasu nie nocowałem w domu” – takie słowa usłyszeli węgorzewscy policjanci, którzy zatrzymali 29-latka. Mężczyzna poszukiwany był nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Giżycku za przestępstwo jazdy po pijanemu. Mieszkaniec gminy Budry ukrył się u swoich znajomych licząc na to, że uniknie kary. Zgodnie z dyspozycją sądu, zatrzymany trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę roku pozbawienia wolności.

 7. Próba nielegalnego przekroczenia granicy państwa – wspólne ćwiczenia Policji i Straży Granicznej

  Wczoraj dyżurny Straży Granicznej otrzymał informacje o próbie nielegalnego przekroczenia Polsko-Rosyjskiej granicy przez dwóch mężczyzn. O zdarzeniu poinformował również dyżurnego węgorzewskiej Policji. Według ustaleń mężczyźni poruszali się pojazdem, a następnie uciekli do pobliskiego lasu. Na miejsce przybył wspólny partol Policji i Straży Granicznej wraz z psem tropiącym. Po krótkim pościgu mężczyźni zostali zatrzymani. Taki przebieg miały wczorajsze ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem ,,Granica 2019”. Celem ich było doskonalenie współdziałania służb oraz organizacji i prowadzenia działań w sytuacjach kryzysowych.

 8. Węgorzewscy policjanci prowadzą działania „Alkohol i narkotyki”

  Węgorzewscy policjanci prowadzą działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

 9. Kontakt

 10. Kierownictwo

Galeria zdjęć