Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. 23-latek odpowie za usiłowanie rozboju

  Węgorzewscy dzielnicowi zatrzymali 23-latka podejrzanego o popełnienie przestępstwa usiłowania rozboju. Mężczyzna miał grozić i żądać wydania pieniędzy od właściciela jednego z lokali rozrywkowych w mieście. Mieszkaniec Węgorzewa został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy w policyjnym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo usiłowania rozboju grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

 2. Kierownictwo

 3. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 4. Kontakt

 5. Straciła prawo jazdy bo jechała za szybko

  Każdy gdzieś się śpieszy, jeden do lekarza , drugi do rodziny trzeci do pracy. Jednak każdy z nich zapomina o tym, że aby dotrzeć do cela trzeba jechać ostrożnie i z odpowiednią prędkością. Tym razem funkcjonariusze węgorzewskiej drogówki odebrali prawo jazdy 29-latce. Wykonany pomiar wykazał, że kobieta w obszarze zabudowanym poruszała się z prędkością ponad 108 km/h, przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu do 50 km/h.

 6. W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji

  Wakacje tuż tuż… a dla węgorzewskich policjantów to czas kiedy odwiedzają szkoły, aby spotkać się z dziećmi i młodzieżą. Mundurowi podczas prelekcji ostrzegają dzieci przed zagrożeniami jakie mogą ich spotkać podczas wakacji i jednocześnie uczą jak bezpiecznie spędzić czas wolny. Spotkania prowadzone są w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2017”.

 7. Policjanci wspólnie z lokalnymi mediami promowali akcję „ Łapki na kierownicę”

  Pod takim hasłem trwa ogólnopolska kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie używanie telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas jazdy. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Komenda Głowna Policji oraz firma Neptis S.A., będąca operatorem komunikatora Yanosik.

 8. Rejon I

 9. Wydział Kryminalny

 10. „Kręci mnie bezpieczeństwo” - festyn rodzinny z węgorzewskimi policjantami

  Węgorzewscy policjanci uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Mazurską Fundację Edukacyjną „Bonus Pastor” i Salwatorianów z Parafii p.w. Dobrego Pasterza w Węgorzewie. Funkcjonariusze zaprezentowali policyjne radiowozy, motory i ich wyposażenie. Oprócz dobrej zabawy, uczestnicy mieli okazję poznać zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, a także sprawdzić umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.