Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanna nawet kilka razy w ciągu dnia

  W powiecie węgorzewskim policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Wspierają ich w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Przypominamy, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. W szczególnych przypadkach może także zostać zastosowany przepis dotyczący sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 2. Pojechał, aby poinformować szefa, że nie będzie go dziś w pracy – nie dojechał, dachował, był pijany

  „Wypiłem 30 piw i stwierdziłem, że nie będę w stanie pracować, więc pojechałem do szefa, żeby mu o tym powiedzieć...” - tak tłumaczył się 30-letni mieszkaniec Węgorzewa, który swoją podróż zakończył na dachu. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca miał dużo szczęścia, ponieważ groźnie wyglądające zdarzenie drogowe zakończyło się tylko otarciami. Teraz 30-latek odpowie za popełnione wykroczenie, a także za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy na okres nawet 15 lat.

 3. ,,Wypiliśmy wódkę, potem po piwie, a zabrakło papierosów…” – wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile

  Jazda po pijaku jest społecznie negowana. Przekonał się o tym 54-letni mieszkaniec Węgorzewa. W jego zatrzymaniu pomógł mieszkaniec Bartoszyc, którzy zauważył jak kierujący oplem wjechał na chodnik. Mężczyzna zatrzymał jego pojazd i odebrał kluczyki. Okazało się, że ma on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 54-latek stracił prawo jazdy oraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 4. Miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, teraz nie odzyska ich przez pół roku

  Policjanci z węgorzewskiej drogówki zatrzymali do kontroli 36-latka, który bez uprawnień kierował osobowym BMW. Okazała się, że w listopadzie zeszłego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostało mu ono zatrzymane na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli po raz kolejny zdecyduje się wsiąść za kierownicę będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

 5. Kierownictwo

 6. Rejon I

 7. Kontakt

 8. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 9. Policjanci zabezpieczyli miejsce niewybuchu pochodzącego z czasów I wojny światowej

  Mieszkaniec Węgorzewo podczas prac na swoim polu na terenie gminy Budry natrafił na pocisk artyleryjski. Według policyjnego pirotechnika jest to niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów I wojny światowej. O fakcie powiadomiono saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

 10. Był pijany i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu – teraz grożą mu dwa lata więzienia

  Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi. Wczoraj węgorzewscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie pijany kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu. Na szczęście poza uszkodzoną felgą nikt nie odniósł obrażeń.

Galeria zdjęć

Powrót na górę strony