Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Kierownictwo

 2. Policjanci udaremnili kradzież kabli telekomunikacyjnych

  Węgorzewscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o usiłowanie kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Zanim sprawcy zdążyli wyciągnąć ze studzienek pocięte kable, znaleźli się w rękach mundurowych. Straty wstępnie oszacowano na kwotę 8 tysięcy złotych. Jeden z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był listem gończym. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec 42-letniej kobiety i 29- latka dozór policyjny natomiast 35-latek trafił do zakładu karnego.

 3. Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie

  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie odbyła się uroczysta zbiórka podczas, której Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek powołał na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie kom. Martę Umbras.

 4. Spotkanie służb mundurowych dla poprawy bezpieczeństwa i wspólnych dziań profilaktycznych

  Węgorzewscy policjanci spotkali się z przedstawicielami Straży Granicznej, Wojska, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, MOPR i Nadleśnictwa. Spotkanie było okazją do podsumowania ubiegłorocznych wspólnych działań profilaktycznych i wyznaczenia nowych pomysłów do realizacji. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach programu "Razem Bezpieczniej" i „Kręci mnie bezpieczeństwo...”

 5. Kontakt

 6. Trzy miesiące aresztu wobec sprawcy przemocy domowej

  Policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Węgorzewa, który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Ponadto mężczyzna nie dostosował się do wcześniej zastosowanego przez prokuratora zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

 7. Działania "Trzeźwy poranek" na drogach powiatu

  W powiecie węgorzewskim policjanci od wczesnych godzin porannych prowadzą działania „Trzeźwy poranek”. Ich celem jest m.in. zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, eliminowanie z dalszej jazdy kierowców będących w stanie po spożyciu alkoholu lub pod działaniem środków odurzających.

 8. Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

  Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który przekroczył dopuszczalną prędkość. W terenie zabudowanym 48-letni kierowca jechał z prędkością 105 km/h. W związku z tym policjanci zatrzymali mieszkańcowi powiatu gołdapskiego uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące.

 9. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 10. W wypadku zginął policjant na służbie. Cześć Jego pamięci!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego kolegi - sierż. Piotra Nowaka z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Policjant zginął na służbie w wypadku drogowym, gdy wspólnie z kolegą z patrolu jechali radiowozem, żeby przeprowadzić kontrolę autobusu. Drugi z policjantów został ranny i trafił do szpitala. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratora.

Galeria zdjęć