Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Już po 15 minutach złodziej pączków był w rękach policjantów

,,Miałem ochotę na coś słodkiego”- tak tłumaczył się funkcjonariuszom swoje zachowanie 40-letni mężczyzna. Kwadrans wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie, że spod jednego ze sklepów spożywczych zostały skradzione skrzynki ze słodkim pieczywem. Dzielnicowi potrzebowali 15 minut, żeby ustalić sprawcę kradzieży i odzyskać skradzione mienie. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na około 130 zł.

W poniedziałek (01.03.2021) chwilę po godz. 6:00 rano oficer dyżurny węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży słodkości spod jednego ze sklepów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że około godziny 4:00 kierowca rozwoził pod sklepy spożywcze skrzynki ze słodkim pieczywem. Następnie kiedy właściciel jednego ze sklepów otwierał lokal okazało się, że po pączkach, bułkach i pieczywie nie ma śladu.
Interwencję w tej sprawie podjęli dzielnicowi dobrze znający swój rejon i już po chwili od zgłoszenia zapukali do drzwi jednego z mieszkańców Węgorzewa. Ich podejrzenia się potwierdziły. W pokoju 40-latka funkcjonariusze znaleźli dwie skrzynki ze słodkim pieczywem. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że miał ochotę na coś słodkiego z rana i skorzystał z okazji. Na szczęście sprawca jeszcze nie zdążył spróbować słodkości i funkcjonariusze odzyskali całe skradzione mienie.

Za kradzież cudzej rzeczy kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, pozbawienia wolności albo grzywny. Mieszkaniec Węgorzewa za swoje naganne zachowanie został ukarany mandatem.  

Po kilku godzinach do komendy przyjechał pokrzywdzony i na ręce nadkom. Marcina Karmowskiego Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie przekazał podziękowania dla funkcjonariuszy za bardzo szybką reakcję i odzyskanie skradzionego mienia.

  • Policjant wyjmujący skrzynkę z pączkami z radiowozu
  • Policjant wchodzacy do komendy ze skrzynką pączków
  • podziękowania od pokrzywdzonego
Powrót na górę strony