Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł rower. Będzie się tłumaczył przed sądem

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36 –letniemu mieszkańcowi gminy Węgorzewo. Mężczyzna ukradł rower po czym chciał sprzedać go w lombardzie. Teraz za swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Policja przypomina, zawsze zabezpieczaj swoje mienie.

Oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o kradzieży roweru. Zgłaszający dodała, że postawiła rower w na klatce schodowej nie zabezpieczając go i kiedy rano wychodził z mieszkania okazało się, że nie ma jednośladu. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że skradziony rower miał zostać sprzedany w lombardzie. Następnie kryminalni wytypowali mężczyznę, który miał dokonać kradzieży. W weekend mundurowi zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo i potwierdzili swoje podejrzenia. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do niego. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują !!!

Okazja czyni złodzieja – pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszych jednośladów.

Przypominamy!

- Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!
- Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy na balkonie czy klatce schodowej  przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.
- Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku, by też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.
- Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej.
- Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży, przekazanie tych danych Policji znacznie ułatwi  odzyskanie jednośladu.
- Jeżeli mamy możliwość ubezpieczmy swój rower od kradzieży.
- Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany,  taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.

Powrót na górę strony