Aktualności

Śmiertelny wypadek na trasie Węgielsztyn – Dąbrówka Mała. Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia

40-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo zginął w wypadku drogowym na trasie Węgielsztyn - Dąbrówka Mała. Kierujący na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i dachował. Dwóch pasażerów trafiło do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę (13.09.2020r.) po godz. 16:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Węgielsztyn - Dąbrówka Mała. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i kilkukrotnie dachował. W pojeździe znajdowały się trzy osoby. Z miejsca wypadku wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 40-letni kierowca zmarł w szpitalu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał ponad trzy i pół promila alkoholu we krwi. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli ślady i pojazd oraz przeprowadzili oględziny. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.