Aktualności

To nie alkohol tylko Amol – kierowca spowodował kolizję mając ponad pół promila alkoholu w organizmie

Parkując pojazd pod sklepem uszkodził drzwi w Fiacie Panda. Tłumaczył, że nie zauważył samochodu podczas manewru cofania. 51-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Wczoraj oficer dyżurny węgorzewskiej policji otrzymał informację o stłuczce. Do zdarzenia doszło na jednym z węgorzewskich parkingów pod supermarketem. Kierowca Hyundaia podczas manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że sprawca kolizji znajdował się pod działaniem alkoholu. 51-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Jak tłumaczył mundurowym to nie alkohol spowodował taki wynik badania, tylko wypity godzinę wcześniej Amol. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Węgorzewa.

Teraz za swoje naganne zachowanie nieodpowiedzialny kierowca będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.