Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na drogach powiatu wegorzewscy policjanci prowadzą działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości"

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci prowadzą na terenie powiatu działania kontrolno - prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

Dziś od rana na drogach miasta i powiatu, węgorzewscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.W trakcie prowadzonych działań mundurowi będą sprawdzać także stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia dzieci oraz posiadanie niezbędnych dokumentów.

Funkcjonariusze apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Apelujemy także do pieszych, aby przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach i w miarę możliwości korzystali z chodników.

Takie działania z pewnością zostaną powtórzone w najbliższym czasie. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami.

Powrót na górę strony