Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienne odkrycie podczas prac rozbiórkowych. Znaleziono granat z II wojny światowej

Podczas prac rozbiórkowych na jednej z posesji w Pniewie gmina Węgorzewo właściciel posesji natrafił na granat moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z II wojny światowej. O fakcie tym powiadomił od razu policjantów, którzy zabezpieczyli teren znalezienia pocisku. Następnie znalezisko zostało zabrane przez saperów i zneutralizowane na poligonie.

Wczoraj (17.10.2019) oficer dyżurny z węgorzewskiej komendy otrzymał informację o groźnym znalezisku. Podczas prac rozbiórkowych budynku gospodarczego w miejscowości Pniewo gmina Węgorzewo właściciel posesji natrafił na pocisk artyleryjski. Po otrzymaniu informacji policjanci zabezpieczyli niebezpieczne wykopalisko i powiadomili wojskowych saperów.

Ustalono, że jest to granat moździerzowy produkcji niemieckiej z okresu z II wojny światowej. Tego samego dnia pocisk został zabrany przez saperów i zneutralizowany na poligonie.

Przypominamy jak należy się zachować w przypadku odnalezienia przedmiotu, który może okazać się niewybuchem. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić ani rozbijać. Miejsce, w którym niewybuch się znajduje, należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.