Policjanci kontrolują prędkość kierujących - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolują prędkość kierujących

"Prędkość" - pod taką nazwą węgorzewscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania. Funkcjonariusze kontrolują to, czy kierujący stosują się do ograniczeń, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Głównym celem prowadzonych działań jest zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są jedną z głównych przyczyn wielu kolizji i wypadków drogowych. W trakcie prowadzonych działań mundurowi będą sprawdzać także stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia dzieci oraz posiadanie niezbędnych dokumentów.

Funkcjonariusze apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Apelujemy także do pieszych, aby przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach i w miarę możliwości korzystali z chodników.

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu węgorzewskiego potrwa do późnych godzin wieczornych