Powiatowe Obchody Święta Policji 2018 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe Obchody Święta Policji 2018

W Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie odbyły się powiatowe obchody Powiatowe Święta Policji. Podczas uroczystości zostały wręczone policjantom medale za „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższy stopień służbowy. Tegoroczne Święto obchodzone jest pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

W piątek, 3 sierpnia 2018 roku o godzinie 10.00 węgorzewscy policjanci obchodzili Święto Policji. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Św. Piotra i Pawła. Następnie w sali konferencyjnej komendy podczas uroczystej zbiórki zostały wręczone policjantom medale za „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższy stopień służbowy, które wręczali mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz mł. insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie.

W uroczystości oprócz policjantów wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych min. Pan Jerzy Babalski – Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Pan Krzysztof Kołaszewski Wicestarosta Węgorzewski, Pan Krzysztof Piwowarczyk Burmistrz Węgorzewa. Obecni byli również przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, instytucji, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, duchowieństwa oraz emerytowani policjanci.

Z okazji Święta Policji 2 policjantów otrzymało medale i 12 funkcjonariuszy zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe:

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznakę „ZASŁUŻONY POLICJANT” w uznaniu szczególnych zasług i osiagnięć służbowych, którymi przyczynili sie do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego, otrzymał: mł. insp. Radosław Drach i asp. sztab Rafał Kowalewski

Na wyższe stopnie służbowe awansowali:

na stopień nadkomisarza Policji: kom. Marta Umbras

na stopień aspiranta sztabowego Policji: st. asp. Mariusz Faber, st. asp. Krzysztof Jurczak, st. asp. Mariusz Zapolski

na stopień aspiranta Policji: mł. asp. Marcin Makowski

na stopień młodszego aspiranta Policji: sierż. sztab. Mariusz Dęby i sierż. sztab. Andrzej Kurowski

na stopień sierżanta sztabowego Policji: st. sierż. Adam Chruścicki, st. sierż. Izabela Kamińska, st. sierż. Tomasz Szalast

na stopień starszego sierżanta Policji: sierż. Beata Pawliszyn-Fojtuch i sierż. Rafał Goliński.

W trakcie uroczystości odczytany został rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie o powołaniu na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie nadkom. Martę Umbras. W chwili wręczania rozkazu personalnego, mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak podkreślił, że wybór nadkom. Marty Umbras na to stanowisko był podyktowany doświadczeniem, które posiada w pracy kryminalnej jak i prewencyjnej. Doświadczenie i duża wiedza muszą ze sobą współgrać i uzupełniać się w przypadku pełnienia funkcji kierowniczych. Ten aspekt został tu spełniony.

Po uroczystym wręczeniu nominacji był czas na życzenia i podziękowania. W swoim wystąpieniu mł. insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie podziękował policjantom za ich ciężką i pełną wyrzeczeń służbę. Pan Komendant podziękował również przedstawicielom lokalnych władz samorządowych za nieustającą pomoc i wspieranie policyjnych działań. Podkreślił, że dzięki współpracy, zrozumieniu i wspólnym wysiłkom wspólnie zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu węgorzewskiego. Słowa uznania i podziękowania skierował również do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości oraz reprezentantów służb mundurowych i instytucji za codzienne współdziałanie.

Mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak w swoim wystąpieniu podkreślał przede wszystkim wagę naszej służby oraz podziękował również rodzinom policjantów za wyrozumiałość i wsparcie.

Gratulacje, życzenia i podziękowania złożyli węgorzewskim funkcjonariuszom także zaproszeni goście.

Na zakończenie uroczystości węgorzewscy policjanci otrzymali „prezent”- nowy radiowóz oznakowany marki Kiaa Ceed. W obecności wszystkich gości, mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie przekazał miejscowym funkcjonariuszom kluczyki od nowego samochodu służbowego a Ksiądz Tadeusz Kochanowicz-Kapelan węgorzewskich policjantów dokonał jego poświęcenia.

Tegoroczne Święto Policji jest bezpośrednio związane z obchodami 99 rocznicy powstania polskiej Policji, które to zostały objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.