Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne Wakacje" - policjanci wraz ze strażakami i sanepidem kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

Węgorzewscy policjanci wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie i pracownikami Sanepidu kontrolują obozy harcerskie oraz wszystkie miejsca letniego wypoczynku na którym przebywają dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzają czy uczestnicy wypoczynku mają właściwą opiekę oraz czy przebywają w bezpiecznych warunkach. Kontrole są prowadzone w ramach działań „Bezpieczne Wakacje”.

Od początku wakacji policjanci z węgorzewskiej komendy czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży wypoczywającej na obozach, koloniach i półkoloniach zorganizowanych na terenie powiatu węgorzewskiego. Do tej pory sprawdzono kilkanaście miejsc wypoczynku, a żadne z nich nie wykazało nieprawidłowości. Celem prowadzonych działań jest sprawdzenie, czy dzieci mają właściwą opiekę oraz czy zapewniono im odpowiednie warunki pobytu.

Kolejna tego typu kontrola odbyła się wczoraj (10.07.2018) w Pałacu Młodzieży w Pieczarkach. Policjanci wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie i pracownikami Powiatowej Inspekcji Sanitarno Epidemiologicznej w Węgorzewie, przeprowadzili z uczestnikami szkolenie na wypadek wystąpienia zjawisk niebezpiecznych, w tym próbną ewakuację do miejsca bezpiecznego.

Funkcjonariusze przypomnieli także o odpowiednim zachowaniu się w lesie i nad wodą oraz uwrażliwiali ich na skutek wystąpienia możliwych niebezpieczeństw. Pracownicy Sanepidu, mówili o zagrożeniach kleszczami, o wściekliźnie oraz o tym, jak się przed nimi ustrzec.

Na koniec spotkania policjantka zachęcała do wzięcia udziału w konkursach "Filmowy przeWODNIK" oraz "Mój pies i woda – bezpieczna przygoda" oraz rozdała uczestnikom ulotki informacyjne.

Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.