Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzielnicowy Bliżej Nas” – spotkanie dzielnicowego z sołtysami

Dzielnicowy z węgorzewskiej komendy realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” spotkał się z sołtysami i lokalnymi władzami z terenu gminy Pozezdrze. Podczas spotkania policjant zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Przypomniał także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz zwrócił się z prośbą o wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych.

W piątek (06.07.2018) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Pozezdrzu odbyło się spotkanie dzielnicowego z sołtysami oraz wójtem i pracownikami gminy.  Podczas spotkania policjant omówił z sołtysami formy dalszej współpracy oraz możliwości rozwiązywania problemów nurtujących lokalną społeczność w celu poprawy ich poczucia bezpieczeństwa. Zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia umożliwiającego mieszkańcom wskazywanie miejsc, gdzie dochodzi do niepokojących zdarzeń, w których powinni pojawić się policjanci, oraz do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.

Ponadto funkcjonariusz przypomniał o obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz zwrócił się z prośbą do sołtysów o podjęcie wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa osób starszych.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”