Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przeprowadzili działania „Gimbus”

Policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu węgorzewskiego przeprowadzili akcję prewencyjno-kontrolną „Gimbus”.Głównym założeniem prowadzonych działań jest poprawa bezpieczeństwa przewozu osób a w szczególności dzieci do i ze szkoły.

Wczoraj (05.06.2018) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Gimbus”. Głównym założeniem prowadzonych działań jest poprawa bezpieczeństwa przewozu osób a w szczególności dzieci do i ze szkoły.

Funkcjonariusze w głównej mierze skoncentrowali się na sprawdzeniu stanu technicznego, obowiązkowego wyposażenia pojazdów, ich oznakowaniu oraz stanie trzeźwości kierujących. Kontrolowali także wymagane dokumenty uprawniające do kierowania i używania pojazdu oraz zgodność wykonywania przewozu z wymogami określonymi w ustawie o transporcie drogowym.

W trakcie działań policjanci skontrolowali kilkanaście pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. W jednym przypadku mundurowi stwierdzili nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i uniemożliwieniem dalszej jazdy.

Wszyscy kierowcy kontrolowanych autobusów byli trzeźwi.