Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi na spotkaniu z licealistami o swoich obowiązkach, zadaniach i codziennej służbie

Węgorzewscy dzielnicowi odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach działań profilaktycznych „Dzielnicowy bliżej nas”.

Spotkanie z licealistami miało na celu przybliżenie specyfiki służby dzielnicowego. Policjanci opowiadali o codziennej służbie, o obowiązkach i zadaniach, które wynikają z programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”, promując przy tym aplikację "Moja Komenda". Na spotkaniu z uczniami mundurowi poruszyli wiele ważnych tematów. Jednym z nich było odpowiednie reagowanie na wykroczenia i przestępstwa, których jesteśmy świadkami lub mamy wiedzę o osobach i miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń społecznie uciążliwych.

Funkcjonariusze wyjaśnili także sposób korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz opowiedzieli o najczęściej występujących wykroczeniach w węgorzewskiej społeczności.

Spotkanie było wspaniałą okazją, aby porozmawiać z osobami młodymi o informowaniu swoich dziadków, czy też sąsiadów mieszkających samotnie o oszustwach metodą "na wnuczka" czy też „na policjanta”.

Dzięki takiej wizycie, młodzież zaznajomiła się ze specyfiką służby w Policji, a przekazany im zasób informacji na pewno wykorzystają w przyszłości decydując się na wybór zawodu policjanta.