Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi promują „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację „Moja Komenda”

Dzielnicowi z węgorzewskiej komendy realizując założenia programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Dzielnicowy bliżej nas” spotykają się ze społeczeństwem by promować ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i mobilnej aplikacji "Moja Komenda". Podczas ostatniego spotkania z pracownikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgorzewie informowali, jak za pomocą nowego narzędzia w szybki i prosty sposób przekazać Policji sygnał

Węgorzewscy dzielnicowi kontynuują spotkania z mieszkańcami miasta i powiatu, aby przybliżyć im założenia policyjnych inicjatyw i podejmowanych działań. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa społeczności lokalnej oraz ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Wykorzystują każdą okazję, by promować Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz inne nowoczesne narzędzia funkcjonujące w Policji.

Wczoraj (04.04.2018) dzielnicowy sierż. sztab. Andrzej Kurowski spotkał się z pracownikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgorzewie, zachęcając do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowy przypomniał, że dzięki tej innowacyjnej aplikacji następuje bieżąca i systematyczna wymiana informacji między społeczeństwem i Policją, co pozwala wyeliminować uciążliwe społecznie zachowania. Dzielnicowy wspomniał również o mobilnej aplikacji "Moja Komenda" umożliwiającej szybkie wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce.

Policjanci przypominają:

Każdy obywatel ma możliwość skorzystania z aplikacji informatycznej, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformowania Policji o zauważonym problemie mającym wpływ na poczucie jego bezpieczeństwa.

Wystarczy tylko posiadać internet, wejść na stronę Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie i kliknąć na zakładkę z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, znajdującą się po prawej stronie. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi. Później trzeba dokładnie wybrać miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa. Potem jeszcze tylko wybranie odpowiedniej kategorii zgłoszenia, np.: akty wandalizmu, grupowanie się młodzieży, czy wiele innych możliwości do wyboru. Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia. Informacja ta ułatwi policjantom zarejestrowanie zdarzenia.

Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją policji. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy, należy dzwonić pod numer telefonu 997 lub 112.

Powrót na górę strony