Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jego życie było zagrożone. Potrzebował pomocy. Otrzymał ją od policjantów

Dzielnicowi wyciągnęli z wody mężczyznę, który wpadł rzeki Węgorapa. 27-latek był przytomny ale wyraźnie wyziębnięty. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Mieszkaniec gminy Ełk trafił na obserwację do szpitala. Dzięki doświadczeniu, szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów, nie doszło do tragedii.

Wczoraj (29.10.2017) około godz. 8:00 oficer dyżurny węgorzewskie policji otrzymał zgłoszenie, że w rzece Węgorapa znajduje się mężczyzna. We wskazany rejon natychmiast pojechał patrol dzielnicowych. Tam policjanci zauważyli mężczyznę, który do pasa był zanurzony w wodzie. Funkcjonariusze szybko wyciągnęli go na brzeg. 27-latek był przytomny, ale wyraźnie osłabiony i wyziębnięty. W rozmowie z policjantami powiedział, że przyjechał do Węgorzewa turystycznie, lecz nie potrafił wytłumaczyć jak to się stało, że wpadł do wody. Od mieszkańca gminy Ełk wyczuwalny był zapach alkoholu. Być może właśnie to było też powodem utraty przez niego równowagi. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. 27-latek trafił na obserwację do szpitala.

Interweniujący w tej sprawie asp. szt. Mariusz Kwarciński do Policji wstąpił 18 lat temu. Od początku pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie. Od 11 lat jest dzielnicowym. Obecnie opiekuje się rejonem gminy Wegorzewo. Natomiast st. asp. Andrzej Goliński od blisko 30 lat związany jest z Policją i tutejszą jednostką. Stanowisko dzielnicowego objął 8 lat temu. Jego rewir to gmina Pozezdrze.

Satysfakcja z dobrze spełnionego obowiązku

Policjanci – wspominają, że przez lata służby wielokrotnie zdarzało im się podejmować interwencję, w których ratują ludzkie mienie, zdrowie, a czasami nawet życie. Podkreślają jednak przy tym, że każda z tych interwencji miała inny charakter i wymagała indywidualnego podejścia. To co je łączyło, to poczucie dobrze wykonanego zadania i satysfakcja z tego, że można było realnie pomóc drugiemu człowiekowi.

Często nawet w czasie wolnym policjanci służą pomocą innym. Poważnie traktują wszystkie telefony i zgłoszenia. W wielu przypadkach, szczególnie tych dotyczących osób, które chcą targnąć się na swoje życie, szybka interwencja policji jest tym, co w ostatniej chwili powstrzymuje desperatów przed nieodwracalnym krokiem. Jak podkreślają sami policjanci, taka skuteczna pomoc to dla nich moment największej satysfakcji w policyjnej służbie.

 

Powrót na górę strony