Udaremnili próbę targnięcia się na życie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili próbę targnięcia się na życie

Czasami jeden moment w życiu, jedno wydarzenia czy też chwilowe załamania pcha ludzi do nieodpowiedzialnych kroków. Czasami wystarczy jeden telefon alarmowy i na miejscu pojawią się niezbędne służby ratunkowe. Tym razem policjanci wspólnie ze strażakami uratowali życie 30-letniej kobiecie, która chciała wyskoczyć z dachu budynku.

Wczoraj (9.09.2017) dyżurny węgorzewskie komendy otrzymał zgłoszenie, że na dachu jednego z budynków znajduje się kobieta, która prawdopodobnie zamierza z niego skoczyć. Dyżurny natychmiast podjął czynności i na miejsce wysłał patrol policyjny.

Mundurowi niezwłocznie  udali się na miejsce zgłoszenia, gdzie na dachu zauważyli kobietę. Desperatka krzyczał, że jeśli ktoś wejdzie do budynku to skoczy. Policjanci na początku negocjowali z kobietą, aby zapobiec takiej sytuacji. Następnie wykorzystali moment, gdy straż pożarna rozkładała poduszkę powietrzną i wbiegli na strych budynku. Tam policjant wraz ze strażakiem przez wyłaz dachowy chwycili kobietę uniemożliwiając jej zrealizowanie zamierzonego celu. Jak się okazało, uratowana kobieta znajdowała się pod działaniem alkoholu. 30-latka została przekazana służbom medycznym skąd trafiła do specjalistycznego szpitala na obserwacje.

Węgorzewscy policjanci, którzy brali udział w działaniach mają satysfakcję, że doskonale wywiązali się ze swoich obowiązków, a dzięki swojemu zaangażowaniu oraz szybkości działania, świetnie wykonali najważniejsze zadanie w służbie - uratowali ludzkie życie.