Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Matka i babka bały się o własne życie. Mężczyzna dostał dozór kuratora i nakaz opuszczenia mieszkania.

Dozór policyjny, obowiązek opuszczenia lokalu mieszkalnego i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora, zastosowano wobec 37-letniego mieszkańca Węgorzewo. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak groził pozbawieniem życia matce i babce. Jedną z nich dusił, a drugą zastraszał nożem. W obawie o swoje życie i zdrowie zdesperowana 69-letnia kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

Kilka dni temu węgorzewscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej. Jak się okazało mężczyzna od  pól roku miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad matką, babka i bratem. 37-latek będąc pod działaniem alkoholu awanturował się, wyzywał słowami wulgarnymi członków rodziny, wyganiał ich z domu, uderzał po ciele. Miarka się przebrała kiedy mężczyzna zagroził pozbawieniem życia starszym i bezbronnym kobietom. Podejrzany dusił matkę, zaś babce groził nożem. Ogromny strach o własne życie skłonił matkę, aby o wszystkim poinformowała policję.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 37-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad rodziną. Prokurator  wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca Węgorzewa policyjnego dozoru z nakazem opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Powrót na górę strony