Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilnowali porządku podczas biegów ulicznych „Mazury Cud Natury” i Półmaratonu Węgorza oraz wzięli udział w festynie rekreacyjnym-edukacyjnym

Węgorzewscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas XXI Biegów Ulicznych „Mazury Cud Natury” i XIII Półmaratonu Węgorza oraz wzięli udział w festynie rekreacyjnym-edukacyjnym ,,Bądź aktywny-żyj zdrowo”. W sportowych zmaganiach uczestniczyło ponad pół tysiąca zawodników. Znaczna cześć trasy przebiegała drogami powiatu węgorzewskiego i głównymi ulicami miasta. Dlatego potrzebna była pomoc policjantów.

Wczoraj w Węgorzewie rozpoczęła się XXI edycja biegów „Mazury Cud Natury” i  XIII Półmartaon Węgorza oraz festyn rekreacyjny-edukacyjny ,,Bądź aktywny-żyj zdrowo”.  W zawodach uczestniczyło ponad pół tysiąca osób. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z całego kraju jak również i z zagranicy.  Znaczna cześć trasy przebiegała głównymi ulicami miasta i drogami powiatu węgorzewskiego. Nad bezpieczeństwem biegaczy i organizacją ruchu drogowego podczas zawodów czuwali policjanci z Węgorzewa, Kętrzyna, Gołdapi i Giżycka. Funkcjonariuszy wspierali także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Radziej, Pereł, Węgielsztyna oraz żołnierzami z 11 Mazurski Pułku Artylerii w Węgorzewie jak i Straż Miejska z Węgorzewa.

Od godziny 9:00 policja wraz z innymi służbami mundurowymi  prezentowała swój sprzęt służbowy. Największym zainteresowaniem cieszyły się policyjne motory i quad, oblegane przybyłymi na Plac Wolności dziećmi. Mundurowi wzięli również udział w festynie rekreacyjno-edukacyjny ,,Bądź aktywny-żyj zdrowo”. Z tej okazji węgorzewscy policjanci zaprosili funkcjonariusza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który przyjechał specjalnym furgonem. Pojazd ten jest wyposażony w mini miasteczko rowerowe. Są tam rowery, kaski, kamizelki odblaskowe, zestaw mini znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, rowerowy tor przeszkód oraz inne rzeczy pomocne do organizacji imprez, turniejów i edukacji związanej z ruchem drogowym. Dzieci mogły przejechać tor  rowerem albo hulajnogą w zależności od posiadanych umiejętności. Dużym zainteresowanie cieszyło się stanowisko policyjnego technika na, którym młodzi mogli zobaczyć jak policja daktyloskopuje osoby. Na pamiątkę otrzymały kartę z odwzorowaniem swoich linii papilarnych palców. W festynie wzięli również udział uczniowie klasy policyjnej. Młodzież pomagała najmłodszym uczestnikom festynu w tworzeniu prac plastycznych związanych z bezpieczeństwem. Każde dziecko, które  odwiedziło stanowisko policyjne i wzięło udział w jednej z zorganizowanych konkurencji dostawało w nagrodę odblask.

Powrót na górę strony