Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w sieci – spotykanie z węgorzewskimi gimnazjalistami

Już od kilku lat przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie włączają się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku na temat zagrożeń płynących z sieci funkcjonariusze rozmawiali z uczniami węgorzewskiego gimnazjum.

Wczoraj Specjalista do Spraw Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie spotkała się z uczniami Gimnazjum w Węgorzewie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Podczas prelekcji policjantka zwróciła uwagę, że Internet, to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia. Przedstawiła najczęściej występujące  negatywne zjawiska tj.: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych oraz problem uzależnienia od Internetu.

Wizyta przedstawicielki węgorzewskiej Policji miała również na celu podkreślenie tego, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Przekazała uczniom, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Uczniowie mieli możliwość usystematyzować swoją wiedzę tak, aby móc bezpiecznie poruszać się w sieci. Na koniec spotkania przypomniano, że ofiary lub świadkowie cyberprzemocy powinni szukać wsparcia – porozmawiać z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą bądź inną osobą dorosłą. Razem łatwiej rozwiązać problem.