Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Kierownictwo

 2. Rejon I

 3. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 4. Kontakt

 5. Weekend na drogach Warmii i Mazur

  Niestety w miniony weekend nie obyło się bez tragicznych i niebezpiecznych zdarzeń na drogach regionu. Winne nim były przede wszystkim prędkość, brawura i wypity wcześniej alkohol. Mimo wielu apeli, próśb i ostrzeżeń ze strony policjantów, u niektórych kierujących wciąż wygrywa lekkomyślność i mylne przekonanie o swojej niezawodności z kierownicą. Jak jest naprawdę w kilka sekund weryfikuje rzeczywistość.

 6. Czołowe zderzenie Opla i Fiata – dwie osoby trafiły do szpitala

  Węgorzewscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W-650 w miejscowości Trygort. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Oplem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Fiat. 25-letni kierowca Opla został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Giżycku. 54-latka, kierująca Fiatem została przetransportowana helikopterem do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

 7. Awanturował się, wyzywał, zniszczył stół i drzwi - trafił do policyjnego aresztu

  ,,Tym razem już przesadził ze swoim zachowaniem”. Takie słowa skierowała 42-latka do mundurowych, którzy interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Węgorzewa. Pijany mężczyzna wyzywał konkubinę słowami wulgarnymi, szarpał za ubrania, zniszczył stół i drzwi. Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę w policyjnej celi.

 8. Wypadek na trasie Węgorzewo-Trygort

  28-letnia kierująca w ciężkim stanie zdrowia trafiła do szpitala, a pojazd którym jechała doszczętnie zniszczony. To skutek wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 63 na trasie Węgorzewo-Trygort.

 9. Rejon II

 10. Bądż bezpieczny nad wodą

  Wielkie Jeziora Mazurskie to szlak wodny. Obowiązują na nim przepisy, których przestrzeganie przez żeglarzy jest niezbędne do bezpiecznego wypoczynku. Tutaj „ruchu” pilnują między innymi policyjne patrole wodne. Dlatego warto przeczytać kilka słów od nich na temat wymaganych do wypoczynku na wodzie uprawnień i właściwego zachowania.

Galeria zdjęć