Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanna nawet kilka razy w ciągu dnia

  W powiecie węgorzewskim policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Wspierają ich w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Przypominamy, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. W szczególnych przypadkach może także zostać zastosowany przepis dotyczący sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 2. Spieszył się na spotkanie, a spóźniłby się na autobus, więc ukradł w Ełku samochód – zatrzymany 46-latek

  Jednym z priorytetów węgorzewskich policjantów jest walka z przestępczością. Funkcjonariusze każdego dnia starają się przeciwdziałać kradzieży mienia, zatrzymywać osoby trudniące się tym procederem, a także odnajdywać utracone przedmioty. W piątek działania mundurowych z Węgorzewa doprowadziły do odzyskania skradzionego kilka dni temu z terenu Ełku samochodu i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o ten czyn.

 3. Miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, teraz nie odzyska ich przez pół roku

  Policjanci z węgorzewskiej drogówki zatrzymali do kontroli 36-latka, który bez uprawnień kierował osobowym BMW. Okazała się, że w listopadzie zeszłego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostało mu ono zatrzymane na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli po raz kolejny zdecyduje się wsiąść za kierownicę będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

 4. Podał policjantom dowód osobisty ze śladami białego proszku - zatrzymany 19-latek

  Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna podczas legitymowania okazał dowód osobisty, a na nim ślad białego proszku. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Budry miał jeszcze przy sobie dwa woreczki z amfetaminą. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 5. Kierownictwo

 6. Nie miał maseczki, ale za to miał w kieszeni narkotyki

  Od kilkunastu miesięcy w naszym kraju mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Dlatego policjanci patrolujący ulice zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy naszego powiatu przestrzegają obostrzeń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia. Funkcjonariusze interweniują wobec tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy. Wczoraj brak zastosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa wprowadził w spore kłopoty 20-letniego mieszkańca gminy Pozezdrze. Policjanci zwrócili na niego uwagę bo nie miał założonej maseczki. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posiada przy sobie marihuanę i amfetaminę.

 7. Rejon I

 8. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 9. Kontakt

 10. Wystrzałowe ponad 100-letnie znalezisko ukryte między belkami stropowymi

  Niecodziennego odkrycia dokonał właściciel jednego z domów na terenie gminy Pozezdrze. Podczas prac remontowych poddasza między belkami stropowymi znalazł karabin. Jest to karabinek sportowy bocznego zapłonu z 1919 roku, czyli popularny „kbks”. Na taką broń wymagane jest pozwolenie, jego brak grozi karą do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Galeria zdjęć

Powrót na górę strony