Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Dogrzewał się kradzionym prądem

  Do kradzieży prądu najczęściej dochodzi zimą. Złodzieje, aby się dogrzać samodzielnie przerabiają instalację elektryczną, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego i domowników. Wczoraj węgorzewscy policjanci przy udziale pracowników zakładu energetycznego ,, przyłapali” na gorącym uczynku mieszkańca gminy Budry, podejrzanego o taki proceder. Za kradzież prądu może grozić mu nawet do 5-lat więzienia.

 2. Niebezpieczne znaleziska z II wojny światowej zabezpieczone przez policjantów

  Mieszkaniec gminy Węgorzewo odnalazł pięć pocisków artyleryjskich pochodzących prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mężczyzna natrafił na znalezisko podczas wykonywanych prac rolnych. O swoim odkryciu natychmiast powiadomił policjantów.

 3. Został zatrzymany za nielegalny połów ryb – z wykształcenia rybak

  Mieszkaniec powiatu giżyckiego dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy pomocy sieci rybackiej. 30-latek został przyłapany przez policjantów jak na jednej z rzek wyciągał sieci z wody. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 4. Pierwszy Dzień Wiosny – działania policjantów ukierunkowane na problem związany ze sprzedażą papierosów małoletnim

  Przed nami Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia policjanci szczególnie skupią się na prowadzeniu obserwacji i kontroli punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych, szczególnie tych, które są zlokalizowane w pobliży szkół, placówek oświatowych, obiektów sportowo-rekreacyjnych, dworców. W przypadku ujawnienia sprzedawców, którzy zdecydują się na sprzedaż papierosów osobom poniżej 18 roku życia policjanci będą surowo karać mandatami, a w uzasadnionych przypadkach skierują sprawę nawet do sądu.

 5. Kierownictwo

 6. Kontakt

 7. Zagadał się i nie zauważył, ile ma już na liczniku. Stracił prawo jazdy.

  Działania policjantów wykazują, że pomimo surowych konsekwencji nadal trafiają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i w ten sposób tracą prawo jazdy na 3 miesiące.Funkcjonariusze węgorzewskiej drogówki odebrali prawo jazdy mężczyźnie, którzy według policyjnego pomiaru prędkości przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

 8. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 9. Rejon I

 10. "Pierwszy dzień wiosny"- działania profilaktyczne.

  Pierwszy dzień wiosny już od lat kojarzony jest na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie nie z wagarami, a działalnością profilaktyczną. Tak było również i w tym roku.