Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanna nawet kilka razy w ciągu dnia

  W powiecie węgorzewskim policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Wspierają ich w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Przypominamy, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. W szczególnych przypadkach może także zostać zastosowany przepis dotyczący sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 2. Miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, teraz nie odzyska ich przez pół roku

  Policjanci z węgorzewskiej drogówki zatrzymali do kontroli 36-latka, który bez uprawnień kierował osobowym BMW. Okazała się, że w listopadzie zeszłego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostało mu ono zatrzymane na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli po raz kolejny zdecyduje się wsiąść za kierownicę będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

 3. Kierownictwo

 4. Kontakt

 5. Walka o miłość zakończona tymczasowym aresztowaniem 30-letniego mieszkańca Węgorzewa

  Od miłości do nienawiści. Te dwa uczucia są całkowicie skrajne, lecz zdarza się, że występują po sobie. Tak było i tym razem, kiedy to jedna z mieszkanek Węgorzewa chciała zakończyć swój związek. Inną przyszłość wyobrażał sobie jej 30-letni partner i nie chciał pogodzić się z jej decyzją. Mężczyzna na jednej z ulic Węgorzewa zrobił dziewczynie awanturę, wyzywając słowami ją wulgarnymi, szarpiąc za ubrania, uderzając pięściami oraz grożąc pozbawieniem życia. Przerażona kobieta wezwała na pomoc Policję, która zatrzymała agresora. Mężczyzna usłyszał zarzut gróźb karalnych i decyzja sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 6. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 7. Wydział Kryminalny

 8. Rejon I

 9. Rejon IV

 10. Kolizja czy wypadek

Galeria zdjęć

Powrót na górę strony