Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanna nawet kilka razy w ciągu dnia

  W powiecie węgorzewskim policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Wspierają ich w tym żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Przypominamy, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku. W szczególnych przypadkach może także zostać zastosowany przepis dotyczący sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 2. Miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, teraz nie odzyska ich przez pół roku

  Policjanci z węgorzewskiej drogówki zatrzymali do kontroli 36-latka, który bez uprawnień kierował osobowym BMW. Okazała się, że w listopadzie zeszłego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostało mu ono zatrzymane na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli po raz kolejny zdecyduje się wsiąść za kierownicę będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

 3. Kierownictwo

 4. Kontakt

 5. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 6. Rejon I

 7. Już po 15 minutach złodziej pączków był w rękach policjantów

  ,,Miałem ochotę na coś słodkiego”- tak tłumaczył się funkcjonariuszom swoje zachowanie 40-letni mężczyzna. Kwadrans wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie, że spod jednego ze sklepów spożywczych zostały skradzione skrzynki ze słodkim pieczywem. Dzielnicowi potrzebowali 15 minut, żeby ustalić sprawcę kradzieży i odzyskać skradzione mienie. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na około 130 zł.

 8. Rejon III

 9. Trzygwiazdkowy hotel zamieniła na policyjną celę

  Hotele i miejsca noclegowe przez długi czas były niedostępne, więc gdy teraz z nów czekają na gości, wiele osób z tego korzysta. Tak jak pewna 26-latka, która zameldowała się w hotelu w powiecie węgorzewskim i postanowiła skorzystać z dostępnych atrakcji. Przebrała w strój kąpielowy i chciała popływać w basenie. Nie byłoby nic w tym złego, gdyby nie wypity przez nią wcześniej alkohol. Nie rozumiała dlaczego z tego powodu obsługa uniemożliwia jej skorzystanie z hotelowych atrakcji i wszczęła awanturę. Na miejsce została wezwana policja. Funkcjonariusze zatrzymali miłośniczkę sportów wodnych, która dobę hotelową dokończyła w policyjnej celi.

 10. Rejon V

Galeria zdjęć

Powrót na górę strony