Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Zgłosiła kradzież samochodu. Okazało się, że zapomniała, gdzie go zaparkowała

  O tym jak zawodna może być pamięć świadczy przypadek 51-letniej mieszkanki powiatu węgorzewskiego. Kobieta była przekonana, że jej samochód został skradziony i zawiadomiła Policję. Jak się okazało 51-latka, po prostu zapomniała gdzie go zaparkowała.

 2. Kierownictwo

 3. Kontakt

 4. Rejon I

 5. Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

  33-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna jechali ponad 100 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 k/h. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatem i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci dokonali kontroli w miejscu, które zostało wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce zagrożone przekraczaniem prędkości przez kierujących samochodami.

 6. Policjanci spotkali się z kolonistami

  Policjanci po raz kolejny spotkali się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na koloniach. Spotkanie było doskonałą okazją aby przypomnieć młodym wczasowiczom o odpowiedzialnym zachowaniu podczas wakacji.

 7. Dozór policyjny i zakaz zbliżania się do żony dla 63-letniego sprawcy przemocy domowej

  Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo, który od blisko roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Decyzją prokuratora wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

 8. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 9. Pijany 40-latek pływał skuterem po Jeziorze Święcajty

  Węgorzewscy wodniacy zatrzymali nietrzeźwego sternika, który pływał skuterem wodnym po jeziorze Święcajty. 40-letni mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce mieszkaniec Warszawy usłyszy zarzuty. Za popełnione wykroczenie będzie tłumaczył się w Sądzie.

 10. Jechał z nadmierną prędkością bez wymaganych dokumentów i sądowym zakazem

  Węgorzewscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe bmw. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierującego. Okazało się, że mężczyzna, który siedział za kierownicą samochodu kierował bez wymaganych dokumentów oraz z aktywnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za wcześniejszą jazdę po alkoholu. Zakaz, który złamał 35-latek obowiązywał do końca sierpnia br.