Aktualności
-
Pijany kierował motorowerem. Zareagował świadek
Policjanci Wydziału Prewencji interweniowali przy jednej z ulic w Węgorzewie, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał poruszać się motorowerem, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 38- latek odpowie przed sądem.
-
Alkohol i woda to śmiertelnie niebezpieczne połączenie – szybka reakcja świadków uratowała życie 72-latka
Mężczyzna wyciągnięty z jeziora nie oddychał. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków, którzy podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą i przypominają, że alkohol znacząco zwiększa ryzyko utonięcia.
-
Kolejny pijany rowerzysta zatrzymany przez węgorzewską drogówkę. Miał blisko 2,5 promila alkoholu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie po raz kolejny wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. To kolejny przypadek zatrzymania pijanego cyklisty przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, który pokazuje, że mimo licznych apeli i wysokich kar, nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów.
-
Akcja „Trzeźwość” – 367 skontrolowanych kierujących, wszyscy trzeźwi
Policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Podczas akcji przebadano 367 osób kierujących pojazdami. Wyniki kontroli są bardzo pozytywne – wszyscy uczestnicy badania byli trzeźwi.
-
Kolejny nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany przez węgorzewską drogówkę
Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.
-
Wsparcie samorządowców na rzecz bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa! Doskonale wiedzą o tym samorządowcy, którzy regularnie wspierają służby mundurowe w skutecznej realizacji powierzonych im zadań. Dzięki tej współpracy zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Warmię i Mazury mogą z roku na rok liczyć na jeszcze lepsze i profesjonalne działanie służb mundurowych. W tym roku warmińsko-mazurscy samorządowcy ponownie wsparli służby, dzięki czemu policjanci zyskali fundusze na zakup nowego sprzętu służbowego.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
O bezpieczeństwie przed wakacjami – wspólne działania Policji i Straży Pożarnej
Bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku, zasady poruszania się po drogach, odpowiedzialne korzystanie z Internetu oraz bezpieczne zachowanie nad wodą były głównymi tematami spotkania profilaktycznego przeprowadzonego dla uczniów szkoły podstawowej. Działania zrealizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
-
Bezpieczne wakacje – policjantki i strażak spotkali się z uczniami
Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku, zasady poruszania się po drogach, odpowiedzialne korzystanie z Internetu oraz bezpieczne zachowanie nad wodą były tematami spotkania profilaktycznego przeprowadzonego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sobiechach. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
-
79-letnia mieszkanka Pozezdrza oszukana metodą „na pracownika banku”. Straciła 4100 zł
79-letnia mieszkanka gminy Pozezdrze padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników banku i firmy udzielającej pożyczek. Kobieta, przekonana, że chroni swoje oszczędności przed wyłudzeniem kredytu, wykonała trzy przelewy BLIK na łączną kwotę 4100 zł.