Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Zauważyłem okazję, więc coś mnie podkusiło i ukradłem”... 46-latek już po chwili był w rękach policji

Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia. Wystarczy chwila nieuwagi lub drobna lekkomyślność, by zachęcić złodzieja do działania. Przekonała się o tym pewna mieszkanka Węgorzewa. Kobieta tylko na chwilę wyszła do sklepu zostawiając otwarty samochód. Po chwili okazało się, że z auta został skradziony jej telefon. Policjantom ustalenie sprawcy i odzyskanie mienia zajęło niespełna kilkadziesiąt minut.

Okazja czyni złodzieja. Te słowa doskonale pasują do zdarzenia, które miało miejsce wczoraj (2.03.2021 r.) około godz. 20:00 na jednym z węgorzewskich parkingów. Kobieta zostawiła otwarte auto, a następnie weszła na małe zakupy do sklepu. Kiedy wrócił do samochodu zauważyła, że drzwi są niedomknięte i otwarty jest  w aucie schowek. Po chwili zorientował się, że skradziony został jej telefon komórkowy. Pokrzywdzona na miejsce wezwała policję.  Funkcjonariusze po sprawdzeniu monitoringu wytypowali sprawcę. Już po kilkudziesięciu minutach ich przypuszczenia się potwierdziły. 47-letni sprawca miał przy sobie skradziony telefon komórkowy. W związku z tym, mienie zostało odzyskane, a sprawdza został ukarany grzywną.

Policja przypomina

Nie zostawiaj otwartego samochodu, domu, piwnicy, ani innego pomieszczenia gdzie znajdują się wartościowe i cenne rzeczy. Zadbaj o swoje mienie i nie narażaj się na jego utratę. Zawsze zachowuj ostrożność i zdrowy rozsądek. To często okazja czyni złodzieja.

Powrót na górę strony