Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Utonął 18-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 18-letniego mężczyzny, mieszkańca Szkocji. Turysta pływał łodzią wraz ze znajomymi. Kiedy zszedł do wody, aby się wykąpać zaczął tonąć. W trakcie akcji poszukiwawczej strażacy wydobyli z wody ciało mężczyzny. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego zdarzenia.

Wczoraj około godziny 15:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie został poinformowany przez ratowników MOPR-u, że na jeziorze Dargin doszło prawdopodobnie do utonięcia. Na miejscu mundurowi ustalili, że na jachcie pływała grupa znajomych w wieku 18 - 20 lat. Cześć z nich weszła do wody aby się przepłynąć i w pewnym momencie jeden z nich zaczął tonąć. Kiedy znajomym nie udało się go wydobyć z wody wezwali na pomoc służby ratunkowe. Na miejscu zdarzenia w akcji poszukiwawczej brały udział dwie łodzie policyjne, jedna z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie druga zaś z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, dwie łodzie MOPRU z Giżycka oraz 3 łodzie straży pożarnej w tym dwie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie i jedna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku. Ponadto na miejscu pracowali płetwonurkowie. W działaniach poszukiwawczych wykorzystane były również dwa sonary oraz robot podwodny z kamerą. W trakcie poszukiwań na ekranie sonaru strażacy zauważyli prawdopodobnie ciało mężczyzny. Potwierdzili to używając do tego robota. Następnie płetwonurek około godziny 20:30 wydobył ciało 18-letniego mieszkańca Szkocji z Jeziora Dargin. Funkcjonariusze na miejscu pod nadzorem Prokuratora przesłuchali świadków zdarzenia oraz przeprowadzali oględziny miejsca zdarzenia. Teraz Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku będą prowadzić czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują!

Piękna pogoda, upalne temperatury i czas wolny sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Pamiętajmy o rozwadze i rozsądku. Nie lekceważ wody, nie wchodź do niej po wpływem alkoholu.
Pamiętaj! Woda to żywioł!
1. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik;
2. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy
3. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
4. Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki.
5. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem,  kalectwem, a nawet śmiercią.
6. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni
7. Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy
8. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.65 MB)

Powrót na górę strony