Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetaminę, marihuanę i wagę dilerską trzymał w garażu. Węgorzewscy policjanci zabezpieczyli blisko 200 porcji amfetaminy

Skuteczna praca węgorzewskich kryminalnych pozwoliła udaremnić wprowadzenie do obrotu blisko 200 porcji amfetaminy oraz niewielkiej ilość marihuany. Mundurowi we wtorkowy wieczór zabezpieczyli narkotyki oraz pieniądze należące do 37-latka. Zakazane środki psychoaktywne i wagę dilerską mężczyzna trzymał w garażu. Wczoraj decyzją Prokuratora zastosowano wobec mieszkańca Węgorzewa dozór policyjny oraz zakaz opuszczenia kraju.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w ubiegły wtorek na terenie Węgorzewa. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że 37-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków. Kiedy mundurowi weszli do jego garażu mężczyzna trzymał w ręku wagę dilerską i był bardzo zaskoczony ich wizytą. W trakcie przeszukania pomieszczenia kryminalni znaleźli pudełko z suszem roślinnym oraz szklany słoik i woreczki z białym proszkiem. Wstępne badania laboratoryjne wykazały, że susz to marihuana, a biały proszek do amfetamina. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, z których można było przygotować blisko dwieście porcji amfetaminy. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli pieniądze oraz wagę elektroniczną.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Giżycku przedstawił zatrzymanemu zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków. W związku z powyższym zastosowano wobec 37–latka dozór policyjny oraz zakaz opuszczenia kraju.