Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie zaprasza mieszkańców Buder na debatę społeczną

We wtorek tj. 29 października br. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Burach odbędzie się debata społeczna z cyklu "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Tym razem tematem przewodnim będzie "Porządek publiczny na terenie miejscowości Budry". Policjanci zapraszają do dyskusji wszystkich mieszkańców, którzy zabierając głos dołożą kolejną cegiełkę w budowaniu poczucia bezpieczeństwa na terenie gminy Budry.

Od ponad dwóch lat funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obywatele mają możliwość zgłaszania w ten sposób istotnych dla nich kwestii dotyczących bezpieczeństwa.

W ten właśnie sposób mieszkańcy Buder poinformowali, że w ich miejscowości nie przestrzegane są zasady porządku publicznego, a w szczególonosci spożywany jest alkohol w miejscach niedozwolonych. Tego rodzaju zachowania bardzo im przeszkadzają oraz wpływają negatywnie na poczucie ich bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Stąd dzielnicowy tego rejonu zaproponował zorganizowanie debaty społecznej nt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Będzie to doskonała okazja, aby mieszkańcy spotkali się z policjantami oraz przedstawicielami lokalnej społeczności. Wspólnie będzie można podjąć próbę rozwiązania tych problemów.

Debata społeczna odbędzie się w dniu 29 października br. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Budrach. Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie nadkom. Marcin Karmowski bardzo serdecznie zaprasza na nią wszystkich mieszkańców Buder, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania.