Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej szachowy o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie

W węgorzewskim Klubie 11 Pułku Artylerii odbyła się kolejna edycja Turnieju Szachowego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie. Zawody zgromadziły liczną grupę 23 uczestników w wieku od 9 do 83 lat. W zmaganiach wzięli udział mieszkańcy Węgorzewa, Kętrzyna, Giżycka i Rucianego Nidy oraz Olsztyna. Nagrody wręczył mł. insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie oraz Tadeusz Ciborski Prezes Klubu Vęgoria.

Wczoraj o godzinie 9.30 w węgorzewskim Klubie 11 Pułku Artylerii odbyła się kolejna edycja Turnieju Szachowego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie. Tym razem w turniejowe szranki  stanęły 23 osoby. Przedział wiekowy zawodników  był bardzo zróżnicowany, najmłodszy miał 9 lat, zaś najstarszy 83 lata. W szachowych zmaganiach wzięli udział mieszkańcy Węgorzewa, Kętrzyna, Giżycka i Rucianego Nidy oraz Olsztyna. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze na czarno-białej szachownicy. Po kilkugodzinnej grze wyłoniono zwycięzców w kategoriach: Open, Junior i Juniorka. 

Puchary wręczył mł. insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie oraz Tadeusz Ciborski Prezes Klubu Vęgoria. Komendant podziękował organizatorom za przygotowanie turnieju oraz zawodnikom za udział, podkreślając, że bardzo się cieszy, że szachy stały się tak popularne, nie tylko wśród starszych, ale i również  wśród najmłodszych. Uczniowie szkół podstawowych uczestniczący w turnieju, dla poprawy swojego bezpieczeństwa na drodze otrzymali również odblaskowe czapki.

Na zakończenie Prezes Klubu Vęgoria Tadeusz Ciborski, za zaangażowanie i dotychczasową współpracę,  przekazał mł. insp. Radosławowi Drach klubowy szalik.