Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. Okazało się, że był poszukiwany

43-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze został zatrzymany przez węgorzewskich policjantów ruchu drogowego, kiedy jechał pijany rowerem. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wczoraj (05.11.2018) około godziny 12:30 w miejscowość Pozezdrze, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest pijany. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Po wylegitymowaniu funkcjonariusze ustalili, że kierujący to 43-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze. Dalsze sprawdzenia pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. 43-latek miał na swoim koncie popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, skąd zostanie odkonwojowany do zakładu karnego. Tam odbędzie karę, której do tej pory unikał. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu bądź grzywny.

(gm/rj)