Trwa policyjna akcja „Znicz” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa policyjna akcja „Znicz”

Za nami Dzień Wszystkich Świętych. Na drogach powiatu węgorzewskiego upłynął bezpiecznie. Doszło jedynie do jednej kolizji. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących szczególnie w rejonach cmentarzy, a w razie potrzeby służyli pomocą. Akcja „Znicz” potrwa do niedzieli. Dzisiaj policjanci będą zwracać baczną uwagę na prędkość kierujących.

Dzień Wszystkich Świętych za nami. Tego dnia na drogach powiatu węgorzewskiego można było zauważyć większą niż zwykle liczbę policyjnych patroli. Czuwali oni nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących szczególnie w rejonach cmentarzy, a w razie czego służyli pomocą.

W tym szczególnym dla wszystkich dniu na drogach powiatu węgorzewskiego było bezpiecznie. Doszło jedynie do jednej niegroźnej kolizji.

W czwartek po południu na trasie Czerwony Dwór - Wysiecze doszło do potrącenia pieszego. Jak ustalili wstępnie policjanci na miejscu zdarzenia, 49-letni pieszy został zahaczony przez przejeżdżające tą trasą auto, za kierownica którego siedział 38-latek. Kierowca był trzeźwy w przeciwieństwie do pieszego, który nie dość, że szedł drogą poza obszarem zabudowanym mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, to nie posiadał na sobie ani odblasków, ani żadnych innych elementów, które wyróżniałyby jego pozycję na drodze. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało i po opatrzeniu przez lekarza został zwolniony do domu. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia wskazują, że za spowodowanie tego zdarzenia odpowie pieszy.

Akcja „Znicz” potrwa do niedzieli. W dalszym ciągu podstawowym zadaniem policjantów będzie ujawnianie nieodpowiedzialnych kierowców i eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego, będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.