Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorka podziękowała policjantom wydziału prewencji

,,Policjanci cechowali się profesjonalizmem, empatią i zrozumieniem drugiego człowieka”- takie słowa można przeczytać w liście, który przekazała Komendantowi Powiatowemu Policji w Węgorzewie pewna seniorka. Celem jej wizyty w komendzie było podziękowanie policjantom, którzy kilka dni wcześniej odzyskali skradziony jej portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Mieszkanka Węgorzewa w rozmowie z komendantem nie kryła słów uznania i wdzięczności dla interweniujących funkcjonariuszy.

Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie mł. insp. Radosława Drach odwiedziła niespodziewanie pewna seniorka z Węgorzewa. Kobieta złożyła podziękowania i przekazała list, w którym wyraziła swoją wdzięczność policjantom wydziału prewencji za ich profesjonalizm, empatie i zrozumienie drugiego człowieka. Starsza pani została w miniony piątek (05.10.2018) okradziona przez nieuczciwego człowieka – straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi. Funkcjonariusze, którzy interweniowali w tej sprawie, na podstawie relacji zgłaszającej już po kilkunastu minutach wytypowali i zatrzymali sprawcę. Tego samego dnia kobieta odzyskała swój portfel z całą zawartością.

Jak zaznaczyła w podziękowaniu skierowanym do policjantów, w portfelu były wówczas jej ostatnie pieniądze, niezbędne do zakupu leków oraz jedzenia. W rozmowie z komendantem podkreśliła również fakt, że wyrobienie przez nią nowych dokumentów byłoby dla niej ogromnym i trudnym zadaniem. W trakcie rozmowy nie brakowało słów pochwały wobec interweniujących policjantów za ich zaangażowanie i szybką reakcję, jak również dla komendanta, który sprawuje nadzór nad ich pracą. Przy okazji spotkania komendant w rozmowie z seniorką poruszył temat także innych zagrożeń przed jakimi powinna być ostrzeżona, jak np.: oszustw tzw. metodą wnuczka.

(af/tm)