Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienne odkrycie podczas wycinki drzew. Znaleziono pocisk z II wojny światowej

Podczas wycinki drzew w lesie pod Ogonkami gmina Pozezdrze pracownicy natrafili na pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z II wojny światowej. O fakcie tym powiadomili od razu policjantów, którzy zabezpieczyli teren znalezienia pocisku. Następnie znalezisko zostało zabrane przez saperów i zneutralizowane na poligonie.

Wczoraj (08.10.2018) oficer dyżurny z węgorzewskiej komendy otrzymał od leśniczego informację o groźnym znalezisku. Jak się okazało podczas wycinki drzew w lesie pod Ogonkami (gmina Pozezdrze) pracownicy natrafili na pocisk artyleryjski. Po otrzymaniu informacji policjanci zabezpieczyli niebezpieczne wykopalisko i powiadomili wojskowych saperów.

Ustalono, że jest to pocisk artyleryjski przeciwczołgowy z II wojny światowej. Tego samego dnia pocisk został zabrany przez saperów i zneutralizowany na poligonie.

Przypominamy jak należy się zachować w przypadku odnalezienia przedmiotu, który może okazać się niewybuchem. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić ani rozbijać. Miejsce, w którym niewybuch się znajduje, należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.