Rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach

Policjantki oraz przedstawiciele Sanepidu z Węgorzewa spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Głównym tematem rozmów były zagrożenia płynące z eksperymentowania ze środkami odurzającymi i substancjami niewiadomego pochodzenia oraz składu, popularnie nazywane dopalaczami. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkiego programu profilaktyczno – edukacyjnego pn. „Zanim będzie za późno”.

Na temat uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie sięgający po substancje psychoaktywne, rozmawiały wczoraj mł. asp. Agnieszka Filipska z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie wspólnie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Węgorzewie – Dorotą Kozian.  

Co to są dopalacze, jak wyglądają i jakie są skutki i konsekwencje ich zażywania, to zaledwie część pytań na jakie musieli odpowiedzieć prelegenci. Wśród uczestników wywiązała się ożywiona dyskusja, która z pewnością na długo zapadnie w pamięci osób uczestniczących w spotkaniu.

Głównym celem tego spotkania, było zwrócenie uwagi, na to że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy pozwala na unikniecie kolizji z prawem i chroni przed wieloma życiowymi tragediami. Tego typu spotkania odbywają się systematycznie na terenie wszystkich placówek oświatowych powiatu węgorzewskiego.