Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyły się poszukiwania 34-latka. Ciało mężczyzny wyłowiono z Jeziora Mamry

Węgorzewscy policjanci przez trzy dni poszukiwali 34–letniego mieszkańca województwa łódzkiego. Mężczyzna ostatni raz widziany był na Jeziorze Mamry pomiędzy wyspą Upałty a plażą Zwierzyniecki Róg w miejscowości Trygort. Do działań poszukiwawczych zaangażowali się również strażacy z PSP z Węgorzewa, Giżycka i Olsztyna oraz ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ciało 34-latka wyłowiono z Jeziora Mamry.

W poniedziałek (06.08.2018) około godziny 15.30 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. 34-latek pływał łodzią wraz ze znajomymi na Jeziorze Mamry pomiędzy wyspą Upałty a plażą Zwierzyniecki Róg w miejscowości Trygort. W pewnym momencie mężczyzna znalazł się w wodzie. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą na wodzie, do której włączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Węgorzewa, Giżycka i Olsztyna oraz ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przez trzy dni trwały intensywne poszukiwania mężczyzny. Od świtu do zmierzchu każdego dnia Jezioro Mamry sprawdzali policyjni wodniacy. Czynny udział w akcji wziął również mł. insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie. Zaangażowana została także specjalistyczna grupa płetwonurków z PSP w Giżycku, która analizowała dno jeziora przy użyciu sonaru.

W środę około godziny 20.00 ciało mężczyzny wyłowiono z Jeziora Mamry. Wczoraj (09.08.2018) członkowie rodziny potwierdzili tożsamość zaginionego 34-latka.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny.