Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie mł. insp. Radosław Drach wziął udział w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zorganizowane zostało w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie. Celem spotkania było wypracowanie procedur na wypadek wystąpienia na terenie powiatu węgorzewskiego, afrykańskiego pomoru świń.

Wczoraj (06.08.2018) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgorzewie odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu, które poprowadził Pan Krzysztof Kołaszewski Wicestarosta Węgorzewski, wzięli udział przedstawiciele samorządów, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych, przedstawiciele straży pożarnej, a także powiatowy lekarz weterynarii. W spotkaniu uczestniczył również mł. insp. Radosław Drach Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie.

Głównym tematem spotkania było wypracowanie procedur na wypadek wystąpienia na terenie powiatu węgorzewskiego, afrykańskiego pomoru świń. Ważną częścią spotkania była dyskusja poświęcona metodom zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby, uświadamiania społeczeństwa o zagrożeniach oraz wypracowaniu odpowiednich procedur na wypadek stwierdzenia choroby na naszym terenie.

Przypomnijmy - choroba afrykańskiego pomoru świń to choroba wirusowa, która wywodzi się z Afryki, gdzie występuje powszechnie w wielu krajach. Jednak w ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o niej w Europie. W Polsce do tej pory stwierdzono przypadki choroby na terenie kilku województw, w tym również warmińsko-mazurskim. Ważną informacją jest fakt, że ludzie nie są zagrożeni wirusem. Źródło zakażenia stanowią chore świnie domowe oraz dzikie.