Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

32-latek oskarżony o kradzież z włamaniem do samochodu

Aktem oskarżenia zakończyło się dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem do samochodu. 32-latek włamał się do auta zaparkowanego na prywatnej posesji skąd zabrał pieniądze a gdy uciekał z miejsca zdarzenia został zatrzymany przez właściciela pojazdu. Pokrzywdzony o zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomił miejscowych policjantów. 32-latek był pijany miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na początku czerwca br. oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Węgorzewa o  kradzieży z włamaniem do samochodu. Z relacji  pokrzywdzonego wynikało, że na jego posesji sprawca wybił szybę do samochodu i zabrał  pieniądze. w kwocie ok  40 złotych. Gdy tylko zauważył  uszkodzenia w pojeździe natychmiast wybiegł na drogę gdzie zobaczył oddalającego się mężczyznę i  pobiegł za nim. Jak się okazało był to sprawca zdarzenia, którego pokrzywdzony zdołał zatrzymać. O fakcie szybko powiadomił miejscowych policjantów.

Sprawcą okazał się 32-letni  mieszkaniec miasta. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkohol w organizmie. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem.

Przeprowadzone dochodzenie zakończyło się aktem oskarżenia wobec 32-latka. Materiały trafiły już do Sądu, w którym zapadnie decyzja o jego dalszym losie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.