Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolowali pieszych, rowerzystów i rozdawali odblaski

Policjanci ruchu drogowego z węgorzewskiej komendy kolejny raz przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”,ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym celu policjanci wręczali odblaski po to by piesi, rowerzyści i motorowerzyści byli bardziej widoczni na drodze.

Wczoraj (03.07.2018) od samego rana do wieczora, wegorzewcy policjanci przeprowadzili kolejne działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ponieważ bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest jednym z priorytetów.

Kierowca w samochodzie chroniony jest przez pasy i poduszki powietrzne, natomiast piesi zdani są na elementy odblaskowe, które zapewniają im widoczność, a rowerzyści dodatkowo na właściwe oświetlenie swoich jednośladów. Dlatego też węgorzewscy policjanci w trakcie działań wręczali rowerzystom i osobom pieszym elementy odblaskowe, które sa doskonałą formą zapewnienia widoczności na drodze.

Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali również sposób przekraczania jezdni, chodzenie jej właściwą stroną przy braku chodników, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. Nie obyło się niestety bez mandatów i pouczeń.

Działania będą kontynuowane na terenie całego powiatu węgorzewskiego a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.