Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Adaptacja zawodowa policjantów w powiecie węgorzewskim

Szeregi policjantów z węgorzewskiej komendy zasiliło 8 młodych funkcjonariuszy, którzy obywają adaptacje zawodową. Pełnić oni będą służbę na ulicach Węgorzewa oraz okolicznych miejscowości. Adeptów na terenie jednostki powitała I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie kom. Marta Umbras.

Wczoraj (02.05.2018) w Komendzie Powiatowej Policji w Węgorzewie adaptację zawodową rozpoczęło 8 funkcjonariuszy. Po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego, młodzi policjanci kierowani są do odbycia adaptacji zawodowej w wydziałach prewencji. To kolejny etap szkolenia podczas służby przygotowawczej. Młodych adeptów powitała I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie kom. Marta Umbras oraz Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Adrian Gajda.

Funkcjonariusze pełnić będą służby na terenie miasta Węgorzewa oraz mniejszych miejscowości na terenie powiatu. Jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.

Obecność funkcjonariuszy możliwa jest dzięki wsparciu udzielonemu przez władze samorządowe tj. Starostę Węgorzewskiego, Burmistrza Miasta Węgorzewo oraz Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Węgorzewi