Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili działania "SMOG"

Policjanci węgorzewskiej drogówki wraz z Inspekcją Transportu Drogowego wzięli udział w działaniach pod nazwą „SMOG”. Działania ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 25 pojazdów. Mundurowi nie stwierdzili nieprawidłowości.

Wczoraj (10.05.2018) na terenie powiatu węgorzewskiego policjanci ruchu drogowego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „SMOG”. Funkcjonariusze za pomocą dymomierzy i analizatorów spalin  sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Podczas działań reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Funkcjonariusze na terenie powiatu węgorzewskiego skontrolowali 25 samochodów. Mundurowi nie stwierdzili nieprawidłowości.

Prowadzona akcja miała również charakter edukacyjny. Funkcjonariusze przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Wspólne działania policjantów z inspektorami transportu drogowego będą kontynuowane, by zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.