Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzielnicowy Bliżej Nas” - policjanci spotkali się z pracownikami socjalnymi, kuratorami i przedstawicielami oświaty

Dzięki aplikacji „Moja Komenda”, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programowi „Dzielnicowy bliżej nas”, mieszkańcy mają ułatwiony kontakt z Policją. W ramach kontynuacji działań promujących policyjne narzędzia, dzielnicowi spotkali się z pracownikami socjalnymi, kuratorami i przedstawicielami oświaty z powiatu węgorzewskiego.

Węgorzewscy dzielnicowi kontynuują spotkania z mieszkańcami miasta i powiatu, aby przybliżyć im założenia policyjnych inicjatyw i podejmowanych działań. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa społeczności lokalnej oraz ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Wykorzystują każdą okazję, by promować Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz inne nowoczesne narzędzia funkcjonujące w Policji.

Tym razem, policjanci spotkali się z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgorzewie oraz pracownikami socjalnymi, kuratorami i przedstawicielami oświaty z terenu powiatu węgorzewskiego. Spotkanie obyło się wczoraj (08.05.2018) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgorzewie. W pierwszej części przedsięwzięcia pracownicy PCPR zapoznali uczestników z założeniami programu promowania i wdrażania prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą w rodzinie. Następnie dzielnicowi w swoim wystąpieniu opowiedzieli o narzędziach interaktywnych jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówili zasadę działania aplikacji „Moja Komenda”.

Przypomnijmy:

Aplikacja „Moja Komenda”, to pierwszy mobilny przewodnik Policji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja ta ułatwia lokalizowanie jednostek Policji. Dzięki niej można szybko wyszukać najbliższą jednostkę, oraz sprawdzić jak do niej dotrzeć. Aplikacja posiada też możliwość włączenia nawigacji. Dzięki „Mojej komendzie” z łatwością odnajdziemy też bezpośredni kontakt do dzielnicowego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to z kolei narzędzie, dzięki któremu każdy mieszkaniec może wskazać informacje o występujących zagrożeniach. Działania te odbywają się za pomocą interaktywnej strony. Następnie Policja weryfikuje sygnały otrzymane od społeczeństwa. Jest to narzędzie, które ułatwia nam współpracę ze społeczeństwem w zakresie wskazywania przez mieszkańców miejsc zagrożonych.

Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją policji. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy, należy dzwonić pod numer telefonu 997 lub 112.

Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas"