Przeprowadzili działania "Alkohol i Narkotyki" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przeprowadzili działania "Alkohol i Narkotyki"

W powiecie węgorzewskim policjanci przeprowadzili kolejne działania „Alkohol i Narkotyki”. Jest ona jedną z wielu policyjnych akcji, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 155 kierujących. W konsekwencji zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Pierwszy kierował samochodem osobowemu drugi zaś rowerem .

Wczoraj, węgorzewscy policjanci brali udział w działaniach pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”, których celem było eliminowanie z ruchu drogowego kierujących po alkoholu oraz pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość każdego kierowcy, wobec którego przeprowadzali kontrolę drogową. Patrole egzekwowały również obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości u 155 kierujących, z czego dwóch zdecydowało się na jazdę po alkoholu.

Pierwszym nietrzeźwym kierującym była kobieta, która kierowała rowerem. 46-latka została zatrzymana około godziny 13:00 na terenie gminy Węgorzewo. Kobieta miała blisko promil alkoholu w organizmie.

Drugiego pijanego kierowcę policjanci zatrzymali około godziny 19.00. Jak się okazało kierujący osobowym renaultem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy

Teraz 46-latka i 33-latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą w tłumaczyli się przed sądem.